KALİTE
Bilimin ve teknolojinin hızla değiştiği günümüz şartlarında zamana, bilimsel gelişmelere ayak uydurmak ve bunu ülkemiz hayvancılığına doğru yansıtmak ana gayemizdir. Oruçoğlu Yem fabrikamızda ürettiğimiz yemlerle beslenen hayvanlardan elde edilen ürünlerin insan gıdası olarak tüketildiğinin bilincinde dünya yem standartlarına uygun, sağlıklı, kaliteli yem üretmek vazgeçilmez prensibimizdir.

Bu amaçla yapılan işlemler şu şekilde özetlenebilir:

Yem fabrikasına gelen hammaddelerden numune alma normlarına uygun bir biçimde hammadde numunesi alınır ve tam donanımlı kalite kontrol laboratuarımızda yem fabrikamızca uygunluğu fiziksel ve kimyasal olarak kontrol edilir. Çıkan sonuçlar uygun ise kabul, uygun değil ise ret edilir.

Hammaddenin özelliğine uygun depolara sevki yapılır. Tahıl gurubu hammaddeler hammaddenin kalite özelliklerinin korunması için termostat kontrollü, soğutma fanlı çelik silolarda depolanır. Küspe gurubu hammaddeler ise normlara uygun yatay depolarda muhafaza edilmektedir. Vitamin, mineral, gurubu premikslerin depolaması güneş ışığından uzak depolarda gerçekleştirilmektedir.
Yem rasyonlarının hazırlanmasında uzman teknik ekibimiz bilimsel verilere dayalı müşteri ihtiyaç ve beklentilerine uygun, Oruçoğlu Yem kalite standartlarında ürünler dizayn etmektedir.

Üretim aşaması hammaddelerin üretime alınmasından son hali paketlenip çıkana kadar PLC kontrolü ile çalışmaktadır. Nihai ürün kalite kontrol laboratuarı tarafından uygunluğu onaylanmadan piyasaya sürülmemektedir. Maksimum müşteri memnuniyeti açısından sistem her an kendini otomatik olarak kontrol etmektedir.

Şirketimiz müşteri memnuniyet odaklı çalışma sisteminde ürettiği kusursuz ürünlerin doğru zamanda doğru besleme yöntemleri ile tüketilmesini garanti altına almak amacı ile saha çalışmalarına gereken özeni göstermekte ve müşteri bilincini artırmak için seminer , bilgilendirme toplantısı ve direkt besi hane ziyaretleri yapmaktadır.

Yönetim anlayışımız, yatırımcısından personeline, tedarikçisinden müşterisine kadar sürdürülebilir verimlilik ilkeleri dahilinde; en kaliteli, en verimli, en ekonomik ve dengeli yemi üretmektir.
HER HAKKI SAKLIDIR 2015 © ORUÇOĞLU YEM