ÜRÜNLERİMİZ

Küçükbaş
Grubu

Koyun Süt Yemi

KULLANIM AMACI
Sağmal Koyunların verim ve yaşama payı ihtiyaçlarını karşılamak için hazırlanmış süt yemidir. Damızlıkların kondisyonunu, süt miktarını, doğum oranını yükseltir. İkiz kuzuların beslenme problemlerini ortadan kaldırır ve yaşam gücünü artırır. Verilecek yem miktarı hayvanın ırkına, süt verimine, sağım durumuna, mera ve otlak durumuna, ikizlik ve üçüzlüğe göre 300 gr ile 1 kg arasında değişir.

Yakamoz Toklu Besi Yemi

KULLANIM AMACI
Besiye alınan tokluların 7. aydan itibaren 10-12 ay oluncaya kadar beslenmelerinde kullanılır. Kurban dönemi için beslenen toklular için tam performans yemidir. İlave tahıl kullanımına gerek yoktur. Kullanılır ancak mineral vitamin dengesi düzeltilmez ise idrar taşı oluşum sıklığı artar. Sağlıklı ve düzenli canlı ağırlık kazancı için kuru madde esasına göre minimum % 10 oranında kaba yem ( saman, kuru ot... vb.) rasyonlarda olmalıdır.

Kuzu Başlangıç Yemi

KULLANIM AMACI
Kuzuların doğumla beraber 20 kg canlı ağırlığa ulaşıncaya kadar kullanılır. İçerdiği yüksek fermente olabilir enerji ile rumen gelişimini teşvik eder. Kuzu başlangıç yemlerinde işkemde hali hazırda tam gelişmediğinden protein kalitesi de dikkate alınmıştır. Bu yem genç kuzular için önemli olan vitamin ve iz mineralleri ihtiva eden esansiyel besleyicilerin tamamını temin eder. Lezzetli yapısı ile kuzuların kısa sürede yeme alışmalarını ve hızlı gelişmelerini sağlar. İdrar taşı oluşumu riskini ortadan kaldıracak şekilde içeriği mineral ve vitamin dengesi düzenlenmiştir.

Kuzu Büyütme Yemi

KULLANIM AMACI
20 kg canlı ağırlık üzeri kuzuların beslenmesinde kullanılır. Bu yem genç kuzular için önemli olan vitamin ve iz mineralleri ihtiva eden esansiyel besleyicilerin tamamını temin eder. İlave tahıl kullanımına gerek olmadan kullanılacak bir yemdir. İlave tahıl ile kullanacak üreticilerin kullanacakları tahıl miktarının yem miktarının 1/3 ünden fazla olmamasına dikkat etmeleri gerekir. Fazla miktarda ilave tahıl kullanılması mineral vitamin dengesi düzeltilmez ise idrar taşı oluşumuna neden olabilir. 40-50 kg canlı ağırlığa kadar kullanılır.

HER HAKKI SAKLIDIR 2015 © ORUÇOĞLU YEM